Zajęcia grupowe ZMYSŁOŁYKI

Nasze zajęcia grupowe Zmysłołyki są to zajęcia multisensoryczne prowadzone są na autorskim programie Aleksandry Charęzińskiej Smyko-multisensoryka®. Program Smyko-multisensoryka jest zgodny z teorią integracji sensorycznej, stymulujący wszystkie zmysły, a głownie trzy podstawowe zmysły (przedsionek, propriocepcję oraz dotyk).

Zajęcia te mają charakter:

  • Rozwojowy – wspierają integrację sensoryczną (rozwój) dziecka;
  • Profilaktyczny – dostarczają dziecku stymulacji zmysłów, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu niedoboru wrażeń sensorycznych;
  • Przesiewowy – osoba prowadząca zajęcia (Agnieszka Kujawa) jest terapeutą integracji sensorycznej, dzięki czemu może określić profil sensoryczny dziecka oraz zaobserwować występujące zaburzenia integracji sensorycznej i od razu zareagować właściwym wsparciem rodzica i dziecka;
  • Edukacyjny – rodzice w czasie zajęć otrzymują: wiele przydatnych informacji na temat rozwoju dziecka i integracji sensorycznej oraz wskazówki odnośnie wspólnych zabaw rozwijających, które można wykorzystać w domu;
  • Nastawiony na proces – na zajęciach bardzo ważne są doświadczenia, eksplorowanie i radość z wspólnie spędzonego czasu.

Zajęcia skierowane są do wszystkich dzieci i ich rodziców/opiekunów. Zalecany wiek dziecka to od 6 miesiąca życia do 6 roku życia, jednakże decyzja o udziale w zajęciach należy do rodzica, dlatego zapraszamy również młodsze i starsze dzieci! Zachęcamy do udziału w zajęciach tym bardziej dzieci i rodziców, którzy mają wątpliwości, co do właściwego rozwoju sensorycznego dziecka oraz dzieci z grupy ryzyka wystąpienia zaburzeń sensorycznych. Zmysłołyki prowadzone są w małych grupach (maksymalnie do 10 dzieci) i z podziałem na grupy wiekowe/rozwojowe.

Zmysłołyki są zajęciami, które poprzez zabawy i różne aktywności proponowane przez prowadzącą stymulują wszystkie zmysły z naciskiem na zmysł dotyku, przedsionkowy (ruch) oraz proprioceptywny (czucie głębokie). Dodatkowo oddziaływają na wzrok, słuch, węch i smak dziecka oraz rodzica.

W związku z tym, że wspieranie rozwoju małego dziecka opiera się na 3 zasadach: więź/poczucie bezpieczeństwa, integrowanie odruchów oraz multisensoryka, program Smyko-multisensoryka® również się na nich opiera. Na każdych zajęciach dziecko oraz rodzic wspólnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach pogłębiając swoje relacje. Zajęcia dostosowane są do potrzeb rozwojowych dziecka, ale także dają mu czas i możliwość na zabawę swobodną oraz doświadczanie świata bez pośpiechu. W czasie zajęć nie przyśpieszamy i nie ograniczamy rozwoju dziecka, jedynie zachęcamy do aktywności/doświadczania oraz umożliwiamy eksploracje otoczenia.

Zmysłołyki trwają 60 minut i mają swój prosty schemat. Sala i aktywności proponowane przez prowadzącą są dostosowane do danej grupy. Ani prowadząca ani rodzic nie zmuszamy i nie robimy rzeczy, na które dziecko nie ma ochoty. Staramy się, zgodnie z teorią metody integracji sensorycznej, podążać za dzieckiem i wspierać go.

W naszym gabinecie zajęcia grupowe Zmysłołyki prowadzone są w Pakości oraz (od września 2019r.) Inowrocławiu! Osoby chętne prosimy o kontakt w sprawie zapisania do grupy z racji ograniczonej liczby dzieci w grupie. Zapisy przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez facebook/Messenger.

Każde dziecko uczestniczące po raz pierwszy w zajęciach Zmysłołyki ma wstęp BEZPŁATNY po uprzednim zapisaniu.

dav
Zajęcia grupowe ZMYSŁOŁYKI
Przewiń na górę
Call Now Button